Κυριακή 17 Απριλίου 2011

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Θριάμβευσε σήμερα - Τελικός αύριο με Βέροια

Πανσερραϊκός - Α.Ο. Παλαιοχωρίου: 79-54

Σαν σε προπόνηση τα "λιοντάρια" του Βασίλη Χρυσανθίδη "κατασπάραξαν" το Παλαιοχώρι σημειώνοντας δεύτερη σερί νίκη στην προκριματική φάση.

Οι "κόκκινοι" έθεσαν τα θεμέλια για την τελική επικράτηση από το πρώτο δεκάλεπτο όταν και προηγήθηκαν με 32-9, ενώ η δεύτερη περίοδος έληξε με νταμπλ-σκορ (40-20).

Στην επανάληψη το παιχνίδι έλαβε διαδικαστικό χαρακτήρα και το σερραϊκό συγκρότημα εξασφάλισε εύκολα το ροζ φύλλο αγώνος.

Από πλευράς Πανσερραϊκού δεν υστέρησε κανείς με τους Καραμπέκη - Χατζηανδρέου να ξεχωρίζουν.

Το αυριανό ματς με τον ΑΟΚ Βέροιας θα κρίνει ποια ομάδα θα πάρει το μοναδικό εισιτήριο για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, αφού και ο σύλλογος της Ημαθίας έχει πετύχει το 2/2.