Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης

Πανσερραϊκός - Μακεδόνες Κρηνίδων: 73-57

"Ζευγάρωσε" τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα ο Πανσερραϊκός, ο οποίος με συνοπτικές διαδικασίες "καθάρισε" τις Κρηνίδες στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο άδειο και συνάμα κρύο κλειστό γυμναστήριο της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο έβαλαν τα θεμέλια για να φτάσουν σε μια άνετη επικράτηση εξασφαλίζοντας διαφορά 12 πόντων (18-6), ενώ η επόμενη περίοδος έληξε 35-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα "λιοντάρια" ήταν εξαιρετικά επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν μόνο 4 πόντους και η σερραϊκή ομάδα βρέθηκε στο +28 (55-27).

Στην τελευταία περίοδο της συνάντησης οι Μακεδόνες κατάφεραν απλά να μειώσουν κάπως τη διαφορά.

Από τον Πανσερραϊκό πρώτοι σκόρερ ήταν ο Τζουβάρας (16π.) και ο Καραμπέκης (14 π.), ενώ διακρίθηκε και ο Καβαργύρης. Ουδείς υστέρησε. Από πλευράς Κρηνίδων ξεχώρισε ο Συμεωνίδης (22 π.).

Διαιτητές: Τατούδης - Νέδογλου

Τα δεκάλεπτα: 18-6, 35-23 (ημ.), 55-27, 73-57