Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

ΕΚΑΣΑΜΑΘ (Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΟΜΙΛΟΣ - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Έδειξαν τα «δόντια» τους

Μακεδόνες Κρηνίδων - Πανσερραϊκός: 41-57

«Φορτσάροντας» στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε των Κρηνίδων εκτός έδρας. Η σερραϊκή ομάδα έκανε φανταστικό ξεκίνημα στο παιχνίδι (12-0). Τα τρία όμως γρήγορα φάουλ του Καραμπέκη άλλαξαν τις ισορροπίες και οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 15-16 (α' δεκάλεπτο), ενώ οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με το σκορ στο 24-27.

Στην τρίτη περίοδο τα «λιοντάρια» διατηρούσαν το υπέρ τους προβάδισμα (36-40). Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα οι «κόκκινοι» ανέβασαν την απόδοσή τους φτάνοντας εύκολα στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Καραμπέκης (11 π.), Καβράκης (10 π.) και Γεωργιανός (14 π.) ξεχώρισαν από τον Πανσερραϊκό.